Polsko

Polsko

Je krásné dostávat dárky, ale ještě hezčí je dostat jako dárek výlet s milovanou osobou. 

Přesně takový dárek mi připravila Kačka. Na naše společné výročí, jsem dostal výlet do Polska s wellnes pobytem a nádhernou procházkou po horách. No a co bych to byl za fotografa, kdybych z takového výletu nepřivezl pár fotek.

Naše cesta se ubírala do Krakowa, kde jsme si v den poslkého státního svátku prošli město, vyměnili s velmi nevýhodným kurzem peníze, a zastavili se také na hradu Wawel, ze kterého jsme si prohlídli celé město jako na dlani. Počasí nám sice příliš nepřálo, ale to nám nevadilo protože jsme byli spolu a mohli jsme společně prožít klidné chvíle bloumání městem bez zbytečných starostí.

Pokračování naší cesty nás zavedlo na kraj Polska, prakticky deset kilometrů od hranic se slovenskem, kde jsme se ubytovali a užili si trochu odpočinku. Protože ale nejsme žádní peciválové, nehodlali jsme proležet celé dny jen v pelechu a v sauně, vyrazili jsme se kouknout po okolí, a vyšplhali na nejvyšší místní kopec. Výhled, který se nám naskytnul nám vyrazil dech. Otevřela se před námi nádherná louka, která přímo vybízela k tomu, abych se Kačce za její dárek odměnil a udělal ji pár uvolněných fotek. A společně jsme poseděli a užili si té krásy vůkol.

Poslední den našeho pobytu jsme si rozhodli malinko ukrátit, protože se nám nabízela možnost vyrazit do městečka Zakopane, které svou pozicí ve středu hor přímo vybízí k tomu někam vyšplhat. Po dlouhém rozhodování jsme se dohodli, že nejlepší bude vyrazit na Morskie oko, jedno z nejkrásnější ples v polsko slovenských Tatrách. Výstup to nebyl snadný, dole horko a nahoře u plesa příšerná zima, na kterou jsme nebyli moc připravení, i tak jsme se ale zdrželi, protože otočit se jen tak na podpatku a zády k té kráse prostě nejde. A tak jsme se dolů pod kopec vrátili prakticky za tmy.

Musím řict, že na tento výlet dlouho nezapomenu, a do dneška mě při pohledu na fotky až mrazí z té krásy, kteoru jsem mohl na vlastní oči vidět a prožít.

Díky patří především Kačce, a vám ostatním budiž inspirací galerie fotek, které jsme za dobu našeho putování pořídili.