Praděd

Praděd

Mám rád tyhle výlety do hor. Obzvlášť když je zima, bořím se do sněhu a můžu se v něm vyválet. No a 27.12.2013 to bylo prostě unikátní datum, jako stvořené k toulání se po okolí Pradědu.

Nahoru jsme vyrazili už ráno kolem osmé hodiny autobusem, jelikož pěší cesta na Praděd byla absolutně neschůdná. Celou cestu z Karlovy studánky, mě provázela Kačka, a její tatínek, kterému také děkuji za jedny z prvních našich společných fotek.

Stal se z toho vlastně takový náš rituál. 27.12, teď za jakéhokoli počasí sbalíme baťohy, nezapomeneme na čaj a trochu rumu, a vyrážíme před koncem roku načerpat sílu do hor, a vychodit ty kila cukroví, co jsme do té doby spořádali.

Ať už nás nahoře čeká cokoli, a vězte že né vždy je počasí tak nádherné jako bylo tehdy, za prvního výletu, jsme nadšení z toho, že můžeme být v přírodě, vydat trochu energie a prohlédnout si tu všechnu zmrzlou krásu pěkně pospolu.

Budu rád, když na vás ta přednovoroční a horská atmosféra také dýchne trochu svého kouzla, a oblaží vám den. Proto jsem ji pro vás také mezi pixely zapsal.

Pavel